Rytířky jsou zpět na vítězné vlně, Bohemku srazilo devět zásahů

16. ledna 2016, Michal Dannhofer

Ocenění pro nejlepší hráčku si tentokráte odnesla Klára Kociánová, autorka dvou branek!

Utkání ale jinak příliš florbalové krásy nepřineslo. Především úvodní minuty byly z obou stran plné nepřesností, Vítkovice přesto rychle vedly 2:0, když se prosadily Veronika Enenkelová se Zuzanou Šponiarovou.

Rozdíl mezi oběma týmy byl především ve schopnosti založit rychlý protiútok a obecně pak v reakci na průběh utkání. Do konce úvodní části tak Vítkovice přidaly ještě dvě branky.

Do druhé třetiny nastoupily domácí klokanky rovněž špatně, ještě v první minutě inkasovaly z hole Ferenčíkové. Za chvíli se ale díky Veselé dočkaly jediné branky. Hra se poté uklidnila a do konce prostřední periody už diváci branku neviděli, byť oba týmy měly možnost početní výhody.

Poslední část byla nejzajímavější a začala využitou přesilovkou z hole Kociánové. V dalším průběhu bylo k vidění trestné střílení, které zavinila Niemcová a navrch se při kontaktu s Kašparovou zranila. Sama postižená hráčka ale proti Vávrové neuspěla a skóre tak uzavřely Vítkovice: trefily se Šupáková a Michaela Šponiarová.

Jaromír Veselý (1. SC Vítkovice):
„Přes lehce nervózní a místy kostrbatou hru jsme drželi zápas pevně ve svých rukách a soupeři jsme mnoho prostoru nedarovali. Rozhodující pro vývoj utkání byla naše individuální a týmová kvalita a zkušenosti, kterými jsme soupeře převyšovali. Smutné je akorát množství velmi kvalitních šancí v poměru ke vstřeleným brankám. Produktivita je něco, na čem budeme muset do dalších zápasů zapracovat. Jsme rádi za vítězství a děkujeme soupeři za zápas.“
Michal Matoušek(FbŠ pipni.cz Bohemians):
„Zasloužená výhra soupeře, který držel otěže zápasu po celou dobu ve svých rukou. Našim holkám bych chtěl poděkovat za bojovnost do konce zápasu.“

FbŠ "pipni.cz" Bohemians - 1. SC Vítkovice Oxdog 1:9 branky: 25. Lucie Veselá - 5. Veronika Enenkelová, 8. Zuzana Šponiarová, 11. Adéla Pantělejevová, 19. Klára Kociánová, 21. Denisa Ferenčíková, 27. Michaela Šponiarová, 45. Riitta Lankinen, 57. Ivana Šupáková, 60. Michaela Šponiarová; rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 74; zásahy brankářů: Lucie Zelená 21 - Šárka Vávrová 12

FbŠ "pipni.cz" Bohemians: Zelená - Hyršlová, Preisslerová, Nguyen Hai Ly, Kašparová, Šindelářová, Slavíková, Poláková, Šmádová, Reischlová, Divišová, Matušková, Mrázková, Veselá, Nová, Jarešová, Burdová, Hnátová a Bočanová.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Vávrová - M. Šponiarová, Hložánková, Šrotová, Halfarová, Pantělejevová, Kiecková, Ferenčíková, Niemcová, Mandátová, Z. Šponiarová, Miksová, Enenkelová, Kociánová, Martináková, Šupáková, Vobořilová, Paloncyová a Lankinen.