Rytířky si před derby poradily s pražským nováčkem poměrem 8:1

19. listopadu 2016, Michal Dannhofer

Dvě branky si připsala debutantka Barbora Husková

Před sobotním derby s FBC Ostrava se vítkovické florbalistky naladily na vítěznou vlnu. Ve svátečním utkání, kterému předcházel souboj studentů a studentek obou největších ostravských vysokých škol totiž porazily nováčka nejvyšší soutěže, pražský celek Panthers vysoko 8:1.

O svém vítězství rozhodly ve třetí třetině, kterou vyhrály 6:1, pozoruhodný debut za sebou má Barbora Husková. Mladá florbalistka, která ve Vítkovicích hostuje z Otrokovic si při svém první utkání v extralize připsala hned dvě branky

Jiří Velecký (1. SC TEMPISH Vítkovice):
„Dnes jsme opět byli v zakončení dlouhou dobu nejvíce nebezpeční pouze vlastní srdeční soustavě. Ale nakonec se to konečně - věřím tomu – protrhlo.“
Lukáš Jenšík (Panthers Praha):
„V první a ve druhé třetině jsme byli spokojeni s naší hrou do obrany, ve třetí třetině jsme trochu odešli po fyzické a psychické stránce a soupeř jako Vítkovice to trestal. Děkujeme soupeři za zkušenost a přejeme hodně úspěchů v dalších zápasech.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - Panthers Praha 8:1
branky: 13. Denisa Ratajová, 39. Denisa Ratajová, 42. Barbora Husková, 43. Zuzana Šponiarová, 50. Denisa Ferenčíková, 55. Zuzana Šponiarová, 58. Kamila Paloncyová, 58. Barbora Husková - 52. Lucie Kalinová; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 88; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 9 - Marie Topolová 25; po třetinách: 1:0, 1:0, 6:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková - M. Šponiarová, Hložanková, Halfarová, Pantělejevová, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Z. Šponiarová, Černá, Kociánová, Ratajová, Šupáková, Husková, Paloncyová, Theimerová a Martináková.

Panthers Praha: Topolová - Lochmanová, Lamková, Slaná, Tomaščinová, Kučerová, Baráková, T. Burdová, Bedleková, Kylarová, Kalinová, Krauskofková, Klvaňová, Fabiánová, Škopánová, Šusterová.