Rytířky zahájily rok 2016 vítězně, Olomouc porazily 8:2

04. ledna 2016, Michal Dannhofer

Natálie Martináková zaznamenala premiérový hattrick v nejvyšší ženské soutěži!

Extraliga žen nezahálela a hned v průběhu prvního letošního víkendu odehrála své čtrnácté pokračování. Vítkovice doma přivítaly Olomouc a přes prvotní rozpaky si připsaly jasnou výhru poměrem 8:2.

Vítkovice od začátku plnily roli favority, hráčky trenéra Veleckého ale až příliš často předržovaly míček a nezakončovaly dobře rozehrané kombinace. Po první třetině vedly 3:0, když položila základ ke svému hattricku dvěma góly Martináková a výbornou kombinaci zakončila Zuzana Šponiarová.

Ve druhé třetině se hostující hráčky o něco zvedly, z čehož rezultovalo vyrovnané dílčí skóre 2:2.

Poslední část už byla opět plně v režii Vítkovic, nejprve se prosadila Michaela Šponiarová, poté dokončila hattrick Martináková a skóre utkání uzavřela svou druhou brankou aktivně hrající Andrea Pastušková.

Jiří Velecký (Vítkovice):
„Utkání jsme zvládli celkem podle představ, ovšem stále nás trápí příliš velká spotřeba šancí na gól.“
Ondřej Otáhal (Olomouc):
„Vánoční svátky se více projevily na našich hráčkách, už od poloviny první třetiny jsme nebyli schopni plnit své obranné povinnosti. Nebýt obětavosti některých hráček a dobrého výkonu golmanky, mohlo být skóre daleko horší. Soupeři gratuluji k jasnému a zaslouženému vítězství.“

1. SC TEMPISH Vítkovice: Vávrová - M. Šponiarová, Hložanková, Šrotová, Halfarová, Pantělejevová Kiecková, Ferenčíková, Niemcová, Mandátová, Pastušková, Z. Šponiarová, Miksová, Enenkelová, Kociánová, Martináková, Šupáková, Vobořilová a Lankinen.

FBS Olomouc: Tomšová - Janošová, Pavlíková, Suchánková, Pařízková, Oháňková, Kamínková, Hendrychová, Zamazalová, Mošťková, Jakubkovičová, Seevaldová, Lišková, Bestrová a Grufíková.