Vítkovice budou hrát finále Poháru České pojišťovny!

07. ledna 2015, Zuzana Košťálová

Ve velmi napínavém semifinále Poháru České pojišťovny proti Chodovu rozhodovalo až prodloužení. V něm byly úspěšnější Vítkovice, když Monika Léblová v 66. minutě poslala míček do sítě Chodova.

Vítkovice nevstoupily do zápasu příliš dobře a již od začátku hry diktoval tempo Chodov, který měl jasně navrch. Ten se také jako první dostal do vedení, když se ve čtvrté minutě prosadila střelou z první Zuzana Tučková. Dlouho trvalo, než se domácí hráčky oklepaly a začaly také útočit, takže měla Kubíčková plné ruce i nohy práce. Vyrovnání se povedlo Ivaně Šupákové v čase 16:26, když úplně osamocená měla pro svou bekhendovou střelu klid. Jenomže netrvalo ani minutu a Chodov zase vedl zásluhou Magdaleny Klímové. Na tuto branku už Vítkovice nedokázaly v první části odpovědět.

Do druhé dvacetiminutovky naskočily Vítkovice mnohem aktivněji a předváděly daleko lepší florbal. Postupně se vyrovnávaly Chodovu a pak jej začaly přehrávat. Velkou šanci měla Enenkelová, která před odkrytou brankou Chodova proběhla míček. Ovšem hostující Řepková a Tučková také chvílemi pěkně zatápěly před vítkovickou brankou. Vítkovicím však byla nabídnuta přesilová hra, kterou využila Denisa Ratajová, jež zužitkovala přesnou přihrávku zpoza branky od Sládečkové.

Třetí perioda patřila domácím. Chodov byl pod tlakem a vymaňoval se z něj jen rychlými protiútoky, na které stihla buď včas zareagovat vítkovická obrana anebo jistá brankářka Kubíčková. Vítkovickým ženám se ale nedařilo přesně zakončovat. Na druhé straně pak zahrozila Řepková, když netrefila míček před prázdnou brankou. Ihned po ní to stejné zopakovala Klímová. V závěru už byla vidět nervozita na obou stranách, protože mohla rozhodnout sebemenší chyba. Ale gól nepadl a muselo se prodlužovat.

V prodloužení chvíli útočil Chodov, chvíli zase Vítkovice. Ovšem úspěšnější byly Vítkovice, když se v 66. minutě dokázala prosadit z bezprostřední blízkosti do horního růžku branky Monika Léblová. Rozhodla tak o postupu Vítkovic do finále Poháru České pojišťovny.

Nejlepší hráčky utkání: Magdalena Klímová (CHO), Lenka Kubíčková (VIT).

EXTRAHERO: Zuzana Tučková (CHO)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 17. Šupáková (Kociánová), 38. Ratajová (Sládečková), 66. Léblová (Šupáková) – 4. Tučková (Plášková), 18. Klímová (Urbánková). Rozhodčí: Martin Petřík a Tomáš Podlesný. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 140. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková – Šponiarová, Šupáková, Šrotová, Halfarová, Ferenčíková, Klapitová, Mandátová, Pastušková, Miksová, Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Laitinenová, Hložanková

FAT PIPE FLORBAL CHODOV: Provázková – Jarolímová, Tučková, Klímová, Křížová, Urbánková, Tožičková, Plášková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Bachmaierová