Halfarová rozhodla o těsném vítězství Vítkovic

15. února 2015, Zuzana Košťálová

V sobotu vítkovické ženy zavítaly na půdu předposledního Jičína a byly před utkáním jasnými favoritkami. Jenomže v zápase se pořádně potrápily a až v 59. minutě rozhodla o těsném vítězství Vítkovic Zuzana Halfarová.

Vítkovice k sobotnímu utkání zajížděly na půdu předposledního Jičína a před utkáním byly jasnými favority na výhru. Ovšem nakonec to byly těžce vydřené tři body, o kterých rozhodla až v samotném závěru Zuzana Halfarová. Největší zásluhu na tomto vítkovickém trápení měla jičínská brankářka Veronika Samková, která vychytala všechny možné i téměř nemožné pokusy vítkovických žen. Proto také první gól zápasu padl až v devatenácté minutě, kdy se do horní části branky trefila Hana Sládečková. Avšak zanedlouho mohlo být vyrovnáno, když domácí hráčky dokázaly propasovat míček za záda Kubíčkové. Jenomže ten se zastavil těsně před brankovou čárou.

Vyrovnání se domácí ženy dočkaly v čase 26:16, kdy se po přesné přihrávce Žůrkové dostala do průniku Karin Vavrečková a přesně zakončila. Vítkovice sice střílely jednu šanci za druhou, brankářka Jičína ale byla proti inkasování. A když ne ona, tak ji několikrát pomohla začarovaná konstrukce její svatyně. Avšak v závěru prostředního dění poslala hostující celek do opětovného vedení Denisa Ratajová.

Vstup do třetí periody se na výbornou povedl domácím ženám, protože Anna Drbohlavová vzala zodpovědnost na sebe a nemýlila se. Ovšem jednobrankový náskok vrátila Vítkovickým Kamila Paloncyová. Jenomže Jičín zdaleka neřekl poslední slovo a v 58. minutě vyrovnala svým druhým gólem v zápase Karin Vavrečková. Ale Vítkovice měly na soupisce obránkyni Zuzanu Halfarovou, jenž využila své rychlostní dovednosti, prokličkovala se před Samkovou a rozhodla tak o tříbodovém vítězství Vítkovic minutu a dvanáct sekund před zazněním závěrečné sirény.

Nejlepší hráčky: Hana Sládečková (VIT), Veronika Samková (JIC).

Jiří Velecký: Neproměňovali jsme šance a v závěru i zmatkovali, čehož se domácí chytili a bylo z toho drama. Celkově jsme ale podali špatný výkon, nehodný našeho jména, a snad asi i namyšlený, za což jsme málem byli potrestáni. Zejména mě mrzí výkony některých "odpočatých" hráček. Výkon po čtrnácti dnech bych si představoval o hodně jinak.
Tomáš Pokorný: Dnes nám vycházelo téměř vše, disciplinované a takticky velmi dobře zvládnuté utkání podpořené výborným výkonem brankářky. Bohužel v závěru utkání, kdy se začalo hrát nahoru dolů, se potvrdilo známé pravidlo nedáš - dostaneš, kdy na dvě neproměněné stoprocentní šance soupeř zareagoval z protiútoku. Holkám děkuji za výborný výkon.

Branky a nahrávky: 27. Vavrečková (Žůrková), 42. Drbohlavová (Kůželová), 58. Vavrečková (Satýnková) – 19. Sládečková (Ratajová), 36. Ratajová (Sládečková), 52. Paloncyová (Šponiarová), 59. Halfarová (Sládečková). Rozhodčí: Milan Baloun a Lukáš Čížek. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 21:42. Průběh utkání: .

FBK Jičín: Samková – Kořínková, Kůželová, Vavrečková, Kloutvorová, Chlumská, Žůrková, Pitthardová, Machová, Drbohlavová, Florianová, Šudová, Exnarová, Satýnková, Kalinová, Mikolášková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková – Šponiarová, Peterková, Šupáková, Šrotová, Halfarová, Mandátová, Pastušková, Miksová, Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová