Vítkovice žijí, famózní Hájek vystřílel šesti body vítězství v šestém utkání

17. března 2016, Michal Dannhofer

Série šampionů se rozhodne v neděli na hřišti soupeře.

Naděje žije! To je hlavní motto čtvrtečního večera, ve kterém Vítkovice porazily Tatran 7:4 a vyhrály tak šesté čtvrtfinále. Stylově se o to šesti body zasloužil Lukáš Hájek, který čtyři branky vstřelil a na další dvě nahrál. Po první části to přitom na brankové hody nevypadalo, gól v úvodní dvacetiminutovce totiž nepadl.

Prvních dvacet minut nabídlo taktickou bitvu, které dominovali Lukáš Souček s Michalem Rebrem. Oba muži v maskách si zapsali několik skvělých zákroků a několikrát zvedli 380 přítomných diváků ze sedadel sportovního centra na Dubině.

Skóre utkání otevřel až na začátku 28. minuty Rýpar, který využil vyloučení Beneše. Na konci 36. minuty už Vítkovice vedly 3:0 a zdálo se, že sedmému čtvrtfinále nic nebrání, jenže florbal zase jednou ukázal, jak dokáže být rychlý a nevyzpytatelný sport.

Ještě do druhé sirény totiž Tatran, zásluhou Beneše s Kubovičem srovnal a do třetí třetiny se šlo za stylového stavu 3:3.

Právě v posledních dvaceti minutách přišel hlavní čas pro Lukáše Hájka. Vítkovický bombarďák nejprve poslal svůj tým do vedení 4:3, jenže Mikuláš Komárek ukázal, že se mu proti Ostravanům daří a vyrovnal. Na další Hájkův zásah už ale Tatran odpověď neměl a navrch ještě dvakrát inkasoval při PowerPlay.

Série se tak po výhře Vítkovic 7:4 vrací k rozhodujícímu duelu do Prahy.

Jan Vavrečka (1. SC Vítkovice Oxdog):
„Série pokračuje dále. Dnes jsme konečně nebyli tak impotentní v útočném pásmu. Naprosto zasloužená výhra. Nedělám to často, že bych chválil hráče individuálně, ale dnes chci vyzdvihnout výkon Lukáše Hájka, který to vzal na sebe. Jsme tým, jsme silní a pevně věřím, že nás ještě ostravští diváci uvidí. Děkujeme soupeři a přejeme šťastnou cestu.“

Jiří Jakoubek (Tatran Omlux Střešovice):
„Dnes jsme si vyhrát nezasloužili. Každý hráč si musí uvědomit kde a kdy ho tým potřebuje. Pak můžeme v neděli uspět.“

Branky a nahrávky: 28. Rýpar (Hájek), 33. Jastřembský (Hájek), 36. Hájek (Jastřembský), 41. Hájek (Šebesta), 50. Hájek, 59. Hájek (Jankulár), 60. Rýpar (Nehera) - 37. Beneš (Řehoř), 37. Kubovič, 39. Kubovič (Deutsch), 48. Komárek (Kubovič). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1 + Nehera 5:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 380. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:4, 7:4.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Jankulár, Mertha, Ivan, Jan Šebesta, Řezanina, Nehera, Rýpar, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Bräuer, Hubálek, Matejčík, Jastřembský, Delong a Matúš.

Tatran Střešovice: Rebro - Heřmanský, Kubovič, Komárek, Deutsch, Fořt, Jan Kolísko, Jiří Kolísko, Vávra, Nenonen, Gruber, Fridrich, Beneš, Meliš, Němeček, Svoboda, Řehoř, Ullmann a Brautferger.