Ženy znovu dokázaly svou formu a porazily Bohemians

16. února 2014, Zuzana Košťálová

Velký souboj svedly ženy s hráčkami Bohemians a svůj úkol zvládly na výbornou. Pět kanadských bodů si připsala Andrea Pastušková. (aktualizováno)

Od zahájení utkání se hrálo ve vysokém tempu, hra se přelévala ze strany na stranu. Do zápasu však vkročily lépe domácí Vítkovice, když se v sedmé minutě trefila Denisa Ferenčíková. Na druhé straně měla šanci Vavrečková, ale Kubíčková ji ramenem vychytala. Poté dokázala využít přesnou přihrávku Pastuškové na středu hřiště Hana Sládečková a Vítkovice vedly už 2:0. K vidění byly i další šance na obou stranách, ale ani jedna neskončila za zády brankářek.

Ihned na začátku druhé třetiny se dokázala prosadit Andrea Pastušková. Bohemka sice začala hrát aktivněji, ale na soupeře to stále nestačilo. Kubíčková se mohla pyšnit jistými zákroky. I vítkovické ženy měly několik šancí, ale i Christianová svůj tým podržela. Čtvrtý vítkovický gól pak přidala Veronika Enenkelová, která překonala hostující brankářku z velkého brankoviště. Bohemians se podařilo o pár chvil později snížit zásluhou Hany Polákové, ale to bylo vše, na co se hostující tým zmohl. Do konce druhé části vstřelila pátý gól do sítě Bohemky Veronika Enenkelová, která prokličkovala přes půlku hřiště a přesně zakončila.

Třetí perioda patřila Vítkovicím. Po čtyřiceti vteřinách hry se z branky radovala Katarína Klapitová. Hráčky Bohemians mohly děkovat své brankářce, že nedostaly daleko větší brankový příděl. Většinu pokusů Bohemky likvidovala pevná obrana Vítkovic, a pokud přes ni něco prošlo, byla v brance jistá Kubíčková. V 55. minutě hry zaznamenala další branku Hana Sládečková, která navyšovala 7:1. O dvě minuty později pečetila výhru svého týmu gólem na 8:1 Denisa Ferenčíková. Nic dalšího už se v zápase nestalo a Vítkovice si tak připisují do tabulky tři body.

Nejlepší hráčky utkání: Zuzana Jelínková (Bohemians), Lenka Kubíčková (Vítkovice).

Hodnoceni utkání Zuzany Halfarové: "Zápas byl dobrý a myslím, že bylo na co koukat. Bohemce jsme nedaly moc prostoru, využily jen jednu příležitost. Nám se dařilo střelecky, dokázaly jsme proměňovat šance a naše brankářka Kubíčková měla jisté zákroky a pokusy soupeře likvidovala. Já jsem se zranila na začátku první třetiny, když jsem nohou blokovala střelu, a dostala jsem hokejkou do kotníku. Šla jsem ještě na jedno střídání v první třetině, ale nešlo to. Nohu jsme zatejpovali a naskočila jsem pak až od druhé třetiny. Večer mě kotník bolel, tak jej musím ledovat. A jestli nastoupím v dalším zápase se uvidí podle zítřejšího tréninku."

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 7. Ferenčíková (Šponiarová), 14. H. Sládečková (Pastušková), 22. Pastušková, 33. Enenkelová (Pastušková), 38. Enenkelová, 41. Klapitová (Pastušková), 55. Sládečková (Pastušková), 57. Ferenčíková (Niemcová) – 36. Poláková (Surá). Rozhodčí: Vladimír Hála a Petr Szilvási. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 132. Střely na branku: 34:17. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková (Ranochová) – Šponiarová, Halfarová, Niemcová, Klapitová, Šupáková, Novakovská, Ferenčíková, Mandátová, Pastušková, Quittková, H. Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Mahdalová

FbŠ "pipni.cz" Bohemians: Christianová (Brunclíková) – Vavrečková, Chełstowska, Černá, Burdová, Zielenkiewicz, Jelínková, Hyršlová, Nguyen, Žůrková, Křížová, Nemravová, Surá, Šmídová, Reischlová, Poláková, Vojnarová, Satýnková, Bočanová