Pohár mistrů je za dveřmi. Před třetmi lety šokovaly Vítkovice florbalový svět

26. září 2013, CD

Na pohár mistrů 2010 se Vítkovice kvalifikovaly jako český vicemistr díky odmítnutí účasti Tatranem. Výhrou ve skupině nad Storvretou si vybojovaly přijatelného soupeře do semifinále a i ve finále opět se Storvretou sahaly po zlatu. Tentokrát již ale švédský superfavorit uspěl. Vítkovice zaznamenaly největší úspěch českého klubového florbalu v historii.

První utkání skupiny B vyhrály Vítkovice na estoneský mistrem SK Augur 8:3. Těžké zápasy ale teprve čekaly. S Wilerem vedly Vítkovice 2:0, švýcarský mistr ale nakonec dokázal srovnat. Největrší šok pro širokou florbalovou veřejnost však přišel v posledním utkání skupiny, ve kterém se Vítkovice střetly se šampionem z největších, švédskou Storvretou. Vůbec poprvé oblékl dres A-týmu junior Jakub Hubálek! Ostřejší start si lze jen těžko představit. Vstup do utkání se povedl více než fantasticky a v 8.minutě vedly Vítkovice 3:0! Rozdíl po celý zápas udržovaly a když se v 52.minutě trefil Jelínek a zvyšoval již na 7:3, zdálo se být vše jasné. Švédský tým ale přeřadil na nejvyšší stupeň a největší světová jména Öhman, Stenberg a Kohonen snížili během několika minut na nejtěsnější rozdíl. Výhru ale Vítkovice udržely!

1. SC WOOW Vítkovice - SK Augur (Estonsko)  8:3
detail zápasu

1. SC WOOW Vítkovice - SV Wiler-Ersigen (Švýcarsko)  2:2

1. SC WOOW Vítkovice - Storvreta IBK (Švédsko)  7:6

Jako vítěz skupiny B nastoupily Vítkovice v semifinále Poháru mistrů proti druhému ze skupiny A a tím byl norský šampion Tunet IBK. Ten nedal svou kůži lacino a semifinále bylo tvrdé, nakonec ale pro Vítkovice vítězné. Po vítězství 6:2 postoupily do finále Poháru mistrů!!!

Do něj se probojovala po výhře 4:3 nad SSV Helsinky i Storvreta. Jak začaly Vítkovice skvěle zápas ve skupině, v této "odvětě" to bylo přesně naopak. Ve 2.minutě zvyšoval Kohonen již na 2:0. Vítkovice se ale vzchopily a ještě do konce první třetiny brankami L.Hrubého a Suchánka vyrovnaly. Na branku Stenberga ještě odpověděl v polovině utkání Polášek, ale pak již střílela jen Storvreta. Jednou Öhman a dvakrát nezadržitelný Mika Kohonen.

Semifinále:
1. SC WOOW Vítkovice - Tunet IBK (Norsko)  6:2

Finále:
1. SC WOOW Vítkovice - Storvreta IBK (Švédsko)  3:6

Vítkovice získaly v roce 2010 po skvělém výkonu stříbné medaile z Poháru mistrů!!! Do all stars se dostal Roman Ciompa, Jan Jelínek a Milan Tomašík!

Den čtvrtý: Den D
Fantastické....Vítkovice jsou v semifinále Poháru mistrů evropských zemí!!!