20. března 2014, CD

Kdo je nejproduktivnější? Kdo jsou největší pamětníci?

Semifinálové bitvy Vítkovic a Mladé Boleslavi absolvovalo mnoho hráčů obou táborů. Jediným, kdo tyto bitvy okusil z obou stran, je Filip Heczko, který v roce 2010 bojoval na straně Mladé Boleslavi, o tři roky později vedl jako kapitán tým Vítkovic. Za Mladou Boleslav si připsal jednu asistenci, za Vítkovice jen jeden dvouminutový trest.

Všechny série pamatuje několik hráčů z obou táborů. Těch aktivních, kteří zasáhnou i do té letošní, je nepoměrně více na straně Mladé Boleslavi.
Z Vítkovických pamatují všechny série jen Lukáš Hrubý, Roman Ciompa a Pavel Jankulár. Brankář Ciompa zasáhl do hry jen v letech 2008 a 2013, a to loni až od třetího zápasu. Pavel Jankulár jako "bažant" sérii v roce 2008 proseděl na lavičce, loni ho na hřiště zase nepustilo zranění. A na 99% se na hřišti pro další zranění bohužel neobjeví ani letos.
Všechny čtyři dosavadní semifinálové série s Mladou Boleslaví odehráli za Vítkovice ještě další čtyři hráči. Martin Tokoš, Patrik Suchánek, Petr Kološ a Jiří Mojžíšek. Ti ale letos do hry nezasáhnou. I když u posledně jmenovaného to teoreticky možné je, tento velký vítkovický srdcař a bojovník loni dostal povolávací rozkaz do A-týmu právě až na semifinále! Letos v A-týmu začal, ale po třech zápasech se přesunul zpátky do Mustangu, B-týmu Vítkovic.

10. Fojta (MBO) 15 (11+4)

V dresu Mladé Boleslavi je hned sedmice (!) hráčů, která se bude na popáté pokoušet přejít přes Vítkovice do velkého finále. Všechny boje mají v nohách Novotný, bratři Bouškové, Fojta, Ekl, Kadlec a Gwuźdź. Do všech sérií zasáhl ještě brankář Koráb, který ovšem letos již v Mladé Boleslavi nepůsobí.

Nejproduktivnějším hráčem vzájemných semifinálových klání Vítkovic a Mladé Boleslavi je Petr Novotný. Z 16 zápasů nastoupil do 14 a ve 13 z nich bodoval! Celkem nasbíral 10 branek a 20 asistencí. Neprosadil se pouze v úplně prvním zápase, tedy v prvním semifinále 2008. Vynechal dvě utkání. První semifinále 2009 kvůli nachlazení, třetí semifinále 2010 kvůli disciplinárnímu trestu. Z vítkovických hráčů byla platná zejména dvojice Martin Tokoš-Patrik Suchánek.

Padlo celkem pět branek v prodloužení, resp. nájezdech. Daniel Folta naskočil pouze do dvou utkání a v každém se prosadil. V mistrovské sezoně 2009 svým gólem v prodloužení (čas 60:24) třetího zápasu, při jednom svých prvních střídání v zápase, poslal Vítkovice do finále. Vedle Folty si rozhodující gól v nastaveném čase připsali také Jan Jelínek (nájezdy, 2.semifinále 2008), Pavel Brus (69:51 (!), 3.semifinále 2008), Jiří Bouška (62:06, 3.semifinále 2010) a Martin Tokoš (62:46, 2.semifinále 2013).

Trestanějším týmem v sérii je jednoznačně Mladá Boleslav. Vítkovičtí nasbírali v 16 střetnutích 88 trestných minut, jejich soupeř 151! Padly celkem tři pětiminutové tresty. V prvním semifinále 2008 dostal 5minutový trest za hrubost Hostinský, v památném druhém semifinále 2010 vyfasoval červenou kartu Novotný a loni za zásah hokejkou do obličeje Lukáše Hrubého pykal Pavel Bouška.