Ligová štika z Liberce míří na Dubinu. Zvolili správnou cestu, říká Štěpán Kaleta

16. listopadu 2023, Michal Dannhofer

Liberec bude nebezpečným soupeřem

Sváteční páteční utkání přivede na Dubinu celek Liberce, který je aktuálně na čtvrté pozici a je tak ligovou štikou. Tým navíc vede bývalý dlouholetý Rytíř Petr Kološ, který je fanouškům Vítkovic jistě dobře známý. Šikovný obránce Štěpán Kaleta pak říká, že Liberec zvolil správnou cestu.

Progres Liberce, který již téměř rok vede dvojice Matěj Klucho – Petr Kološ, je enormní. Tým, který byl dlouhodobě známý tím, že bojuje o účast v play off, je nově na čtvrtém místě. „Pro Liberec je to potvrzení že zvolili správnou cestu, pro nás je to naopak varování, dokázali porazit Tatran a odehráli vyrovnané utkání s Chodovem, takže to určitě nebude lehký zápas,“ hodnotí Štěpán Kaleta.

A má pravdu, Liberec totiž dokázal porazit Tatran Střešovice a v televizním utkání zle potrápil favorita z Chodova. „Mají mladý a zároveň hodně dravý tým s nebezpečnými hráči, za kterým stojí schopní trenéři, v tomto bych viděl hlavní příčiny zlepšení,“ říká mladý obránce.

Osobu Petra Kološe Kaleta rovněž vnímá. „Popravdě si ho z působení ve Vítkovicích moc nepamatuji, ale vnímám ho jako hráče s velkým přehledem o hře, který byl schopný efektivně řešit každou herní situaci,“ pověděl na margo bývalého Rytíře.

Zápas by měl být příjemný na sledování z tribuny sportovního centra na Dubině. „Fanoušky bych pozval na atraktivní utkání s nebezpečnými soupeřem z Liberce,“ uzavírá Štěpán Kaleta.

Cena vstupenky 80 Kč - majitelé ZTP mají cenu vstupného za 40 Kč
Členové klubu mají na utkání vstup zdarma, Podmínkou je nahlásit u pokladny své FIS nebo KIS číslo

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC Liberec
Pátek, 18:00, SC Dubina Ostrava
MATCH CENTER