Divoký zápas na Vinohradech pro Rytířek, na Boleslav se naladili výhrou

24. ledna 2024, Michal Dannhofer

V Riegerových sadech padlo 18 gólů

Divoké utkání mají za sebou Rytíři z Vítkovic. V generálce na exponovaný duel proti Mladé Boleslavi dokázali po velmi divokém průběhu porazit Královské Vinohrady 11:7 a vítězně se tak naladili na očekávaný duel.

Přitom začátek zápasu byl jednoznačně v režii domácího týmu. V čase 7:03 už totiž vedl 3:0, čistý hattrick zaznamenal Ivan Pergler. Vítkovice ale dokázaly sérií dalších tří gólů srovnat, na Kellerův gól pak odpověděl Sidunov a Vítkovice tak hrály s Vinohrady po dvaceti minutách 4:4.

Ve 22. minutě šly Vítkovice poprvé do vedení, ale Vinohradům se povedlo zápas otočit a po čtyřiceti minutách tak vedly 6:5. Ve 44. minutě už ostravský tým znovu vedl, Keller ještě dokázal naposledy vyrovnat, ale poté už palubovka patřila jen Vítkovicím.

Především pak Adamu Šmídovi, který zapsal hattrick a masivně tak přispěl ke konečné výhře 11:7.

Tomáš Martiník: „Pro nás hodně těžké utkání na hodnocení. Vyhráli jsme díky poslední třetině a vůli vyhrát, ale také jsme předváděli na hřišti kupu špatných věcí, pozitivní je tedy jen vítězství a třetí třetina, jinak je to z našeho pohledu velmi negativní.“

TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. SC TEMPISH Vítkovice  7:11
branky: 1. Ivan Pergler, 4. Ivan Pergler, 8. Ivan Pergler, 18. Daniel Keller, 29. Daniel Keller, 32. Tomáš Gärtner, 47. Daniel Keller - 14. Jakub Hubálek, 15. Lukáš Hájek, 17. Adam Zubek, 19. Ondřej Sidunov, 22. Štěpán Kaleta, 42. Marek Matejčík, 44. Marek Matejčík, 54. Adam Šmíd, 55. Lukáš Fukala, 56. Adam Šmíd, 59. Adam Šmíd; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 124; zásahy brankářů: Mikuláš Futschik 19 - Denis Jasiok 5; po třetinách: 4:4, 2:1, 1:6

TJ Sokol Královské Vinohrady: Futschik - Trojáček, Bajko, Araks, Pražák, Ji. Procházka, Jan Procházka - Pužman, Pergler, Horák - Žižka, Pinkas, Mervart - Stuchlík, Keller, Hájek - Plíhal, T. Gärtner, D. Gärtner

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok - Hubálek, Šebesta, Kaleta, Sidunov, Jankovský, Hatala - Pažák, Zubek, Matejčík - Šindler, Palčinský, Šmíd - Fukala, M. Gattnar, Hájek - Galia