Report ze zápasu LIB vs. VIT (5:6)

neděle 11. 2. 2024, Michal Dannhofer

Cenné dva body přivezli Rytíři z Liberce, když tamní Crazy boys porazili 6:5 v prodloužení. Zisk je to o to více úspěšný kvůli tomu, že převážnou část zápasu Vítkovice prohrávaly a Liberec tak po skalpu Sparty znovu ukázal, že se s ním musí počítat.

Skóre zápasu otevřel už ve třetí minutě Mádlo, v sedmé minutě pak srovnal Adam Šmíd, který dostal příležitost v elitní formaci Vítkovic. Domácí Liberec byl ale nadále o něco lepším týmem, ještě v první třetině neproměnil trestné střílení Faksa, ale v závěru části se prosadil Kopecký.

Ve druhé části sice Vítkovice nejprve vyrovnaly zásluhou Šindlera, ale Liberec bleskově vrátil vedení zpět na svou stranu a po Faksově gólu vedl již 4:2.

V poslední třetině se ale začaly dít věci. Vítkovice totiž hned v první minutě srovnaly, když se během tří sekund prosadili Kaleta S Matejčíkem. Šikovný štírek Matejčík pak v 55. minutě poprvé a naposledy v základní hrací době získal vedení pro Vítkovice, ale za Liberec srovnal Ferdan.

Prodloužení trvalo přesně 121 sekund, poté se znovu prosadil Štěpán Kaleta a rozhodl o extra bodu pro Vítkovice.

Tomáš Martiník: „Hodnocení zápasu je těžké, protože si myslím, že jsme dlouhou dobu tahali za kratší konec provazu a po prvních dvou třetinách soupeř zaslouženě vedl. Nehráli jsme svoji hru, byli jsme špatní v obraně, navíc jsme neproměňovali šance, mohli jsme být rádi, že se držíme v zápase. Pomohl nám vstup do třetí třetiny, pak už jsme to ubojovali, o to cennější to je. Výkon ale nebyl podle našich představ.“

FBC Liberec - 1. SC TEMPISH Vítkovice  5:6p
branky: 3. Jakub Mádlo, 18. Jakub Kopecký, 27. Jakub Pařízek, 39. Jakub Faksa, 57. Prokop Ferdan - 7. Adam Šmíd, 24. Matyáš Šindler, 41. Štěpán Kaleta, 41. Marek Matejčík, 55. Marek Matejčík, 63. Štěpán Kaleta; rozhodčí: Daniel Böcker - Andreas Lybacken; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 262; zásahy brankářů: Petr Chlad 16 - Denis Jasiok 15; po třetinách: 2:1, 2:1, 1:3, 0:1

FBC Liberec: Chlad - Ferdan, Dolejš, Pařízek, Janeček, Kárnik, Šoltys, Bitman, Fišera - Wiener, Velc, Faksa - Kopecký, Smutný, Korych - Machač, Mádlo, Rozkovec - Kučera

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok - Kaleta, Sidunov, Hubálek, Šebesta, Jankovský, Galia - Šindler, R. Gattnar, Šmíd - Fukala, M. Gattnar, Matečík - Palčinský, Zubek, Hájek