Rytířky dokázaly v důležitém utkání porazit Tatran, jsou nadále první

23. ledna 2024, Michal Dannhofer

Výhra za tři body výsledkem 9:3

Vítkovické Rytířky mají za sebou důležité utkání proti Tatranu Střešovice, které zvládly na výbornou. Zvítězily 9:3 a upevnily si vedoucí postavení v tabulce ČEZ Extraligy.

Svěřenkyně trenérského tria Dudešek – Velecký – Ferenčíková předvedly skvělý nástup do utkání a v první třetině položily základ svého vítězství. Vstřelily totiž hned čtyři branky, když přetavily fakt, že v utkání byly lepším týmem, navíc je podržela také gólmanka Viktorie Karasová, která inkasovala pouze z hole Soukupové.

Do druhé třetiny Tatran vyměnil brankářky a Elišku Drbalovou nahradila Monika Šolleová. V prostřední části tak gól nepadl a vše bylo nachystáno na vyvrcholení ve třetině třetí.

V té se hrál poměrně vyrovnaný a otevřený florbal, Tatran zkusil zhruba v jedenácté minutě třetí třetiny power play, kterou už prakticky dohrával až do konce utkání, které nakonec skončilo výhrou Vítkovic 9:3.

Mgr. Jiří Velecký: „Hodnocení je pozitivní, protože jsme poměrně přesvědčili vyhráli zápas, který jsme v uvozovkách vyhrát potřebovali, protože nám nevyšel Pohár Českého florbalu a potřebovali jsme se naladit na pozitivní vlnu, jak výsledkem, tak výkonem. To jsme ve velké části splnili, takže jsme velmi spokojeni.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 9:3
branky: 4. Vendula Maroszová, 7. Michaela Šponiarová, 17. Tereza Smetanová, 20. Sára Seevaldová, 44. Michaela Kubečková, 49. Michaela Kubečková, 54. Jessica Kabelková, 57. Simona Grāpēna, 59. Jessica Kabelková - 11. Pavlína Soukupová, 44. Lucie Krýslová, 51. Pavlína Soukupová; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 115; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 16 - Eliška Drbalová 11, Monika Šolleová 16; po třetinách: 4:1, 0:0, 5:2

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Willmannová, Smetanová, Gajdošová, Lenfeldová, Kubalčíková, Matýsková, Částečková - Kubečková, Seevaldová, Husková - Šponiarová, Planková, Maroszová - Sikorová, Kabelková, Grapena - Hyršová

Tatran Střešovice: Drbalová (21. Šolleová) - Stůjová, Hermannová, Gocová, Vachudová, Matějková, Panešová - Želízková, Fuchsová, Krýslová - Lovíšková, Býčková, Vernerová - Bláhová, Soukupová, Ježdíková - Seemannová, Vaníčková, Nádeníková