Rytíři porazili Královské Vinohrady, překvapení nedopustili

30. října 2023, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 9:4

Vítkovice zapsaly výhru nad postrachem favoritů – Královskými Vinohrady. Pražský tým porazily 9:4, byť v utkání měly jedno hluché období. Nyní jsou ale v tabulce Livesport Superligy na prvním místě, dorovnat je může v pondělním večerním utkání Chodov.

První třetina se Rytířům povedla, vstřelili tři branky a kontrolovali hru. Jistý byl také gólman Souček, který měl práci především s prakticky legionářskou trojicí, kterou tvořily dvojčata Tomáš a David Gärtnerovi, reprezentující Austrálii a Švýcar Daniel Keller.

Ve druhé části se Vítkovicím nedařilo, přesto nejprve zvýšil Pažák, poté se prosadil Daniel Gärtner. Ve třetí třetině se pak s góly roztrhl pytel, Vítkovice nejprve dvakrát skórovaly, poté ale přišly dva zásahy soupeře.

Vítkovice ale tuto kritickou pasáž utkání zvládly a ukončily díky brance Rostislava Gattnara. Nakonec zvítězily 9:4 a minimálně do pondělního večera se osamostatnily na čele Livesport Superligy.

Tomáš Martiník: „Spokojenost s vítězstvím a částečná spokojenost se vstupem do utkání a tím, jak jsme zvládli první třetinu, dokázali jsme v ní odskočit a první třetina byla docela slušná, ať už do obrany nebo do útoku. Postupem času jsme to ale neudrželi, měli jsme velmi špatný vstup do druhé třetiny, kdy jsme nezachytili začátek a soupeř si začal čím dál tím více věřit a začal nás brejkovat, dostali jsme jej na dostřel a měli jsme kupu ztrát. Do třetí třetiny jsme vstoupili s lepším nastavením, ale pořád jsme se nevyvarovali ztrát, které nás stály některé góly. Chceme hrát na vyšším levelu než jsme dnes hráli a do příštího týdne máme kupu témat k řešení.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 9:4
branky: 10. Jan Šebesta, 17. Rostislav Gattnar, 20. Lukáš Fukala, 34. Michal Pažák, 41. Jan Šebesta, 47. Marek Matejčík, 54. Rostislav Gattnar, 56. Adam Zubek, 59. Lukáš Fukala - 38. Daniel Gärtner, 49. Matěj Horák, 50. Ondřej Plíhal, 55. Ondřej Plíhal; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 118; zásahy brankářů: Lukáš Souček -4 - Mikuláš Futschik 19; po třetinách: 3:0, 1:1, 5:3

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Hubálek, Šebesta, Jankovský, Hatala, Kaleta, Sidunov - Pažák, Zubek, Matejčík - Šindler, R. Gattnar, Palčinský - Fukala, M. Gattnar, Hájek - Šmíd, Slončík, Galia

TJ Sokol Královské Vinohrady: Futschik - Araks, Procházka, Pražák, Martan, Trojáček, Pužman - Stuchlík, Pergler, Plíhal - D. Gärtner, Keller, T. Gärtner - Hájek, Horák, Mervart - Pinkas