Fantastická přestřelka přinesla Vítkovicím první místo v Livesport Superlize

05. listopadu 2023, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice – Předvýběr.CZ Florbal MB 11:8

Na zcela zaplněné Dubině se odehrálo skvělé utkání, které rozhodovalo o průběžném prvním místě v Livesport Superlize. V utkání mezi velkými rivaly – Vítkovicemi a Mladou Boleslaví – padlo 19 branek a Vítkovice zapsaly vítězství 11:8.

Velké gólové představení, ale také festival velkých defenzivních chyb na obou stranách, takové bylo v jedné větě utkání o první místo Livesport Superligy mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví.

Skóre zápasu otevřel již po minutě a půl Patrik Suchánek, za Vítkovice otočili v přesilové hře Zubek a po velké chybě Boleslavi také Palčinský. V závěru první třetiny pak Boleslav uspěla s trenérskou výzvou, která znamenala gól Sládka.

Ve 22. minutě využil naopak chybu Vítkovic Tokoš a Boleslav poprvé a naposledy vedla. V dalším průběhu prostřední třetiny ale Vítkovice zápas otočily a po dvou třetinách vedly 6:5.

Vše tak bylo připraveno na vyvrcholení zápasu ve třetí části, což se také stalo. Hrál se parádní florbal, Boleslav navíc využívala také power play. Nakonec se rozhodlo právě v posledních minutách: nejprve se do prázdné branky trefil Matejčík, skóre pak uzavřel Martin Gattnar.

Vítkovice zvítězily 11:8 a dostaly se na čelo Livesport Superligy.

Ohlasy po zápase

Tomáš Martiník: „Jak tohle hodnotit… Za prvé, vítězství nad Boleslaví je vítězství nad Boleslaví, takže samozřejmě zato je z naší strany velká spokojenost, 11 vstřelených gólů je taky super. Pro diváky určitě skvělá show, co se jen tak nevidí. Co se týče průběhu zápasu, tak kupa chyb na obou stranách a z toho pramenící góly. Některé ty chyby byly dány tlakem na soupeře a navzájem jsme se k nim donutili. Ale byla tam také řada ofenzivních ztrát. Ofenzivní zápas, který se divákům musel líbit a my jsme rádi, že jsme jej zvládli lépe než soupeř.“

Branky a nahrávky

1. SC TEMPISH Vítkovice - Předvýběr.CZ Florbal MB 11:8
branky: 6. Adam Zubek, 12. Adam Palčinský, 24. Štěpán Kaleta, 25. Jakub Hubálek, 35. Martin Gattnar, 37. Lukáš Hájek, 42. Rostislav Gattnar, 49. Rostislav Gattnar, 52. Ondřej Sidunov, 59. Marek Matejčík, 59. Martin Gattnar - 2. Patrik Suchánek, 14. Michal Sládek, 22. Martin Tokoš, 31. Jakub Bína, 35. Ronald Gašparík, 49. Jan Natov, 57. Jan Zoufalý, 59. Martin Tokoš; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; diváků: 462; zásahy brankářů: Lukáš Souček 5 - Lukáš Bauer 15; po třetinách: 2:2, 4:3, 5:3

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Hubálek, Šebesta, Jankovský, Hatala, Kaleta, Sidunov - Pažák, Zubek, Matejčík - Palčinský, R. Gattnar, Šmíd - Fukala, M. Gattnar, Hájek - Šindler, Slončík, Galia

Předvýběr.CZ Florbal MB: Bauer - Suchánek, Zakonov, Besta, Punčochář, Gruber, Zoufalý - Gašparík, Vařecha, Delong - Beneš, Natov, Sládek - Bína, Šebek, Tokoš - Eliáš, Koláčný