Jednoznačná záležitost. Rytíři podali skvělý výkon a porazili Liberec

19. listopadu 2023, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC Liberec 14:5

V jednoznačnou záležitost se změnil očekávaný souboj v rámci Livesport Superligy mezi Vítkovicemi a Libercem. Rytíři předvedli dominantní výkon, svého soupeře praktiky padesát minut nepustili do zápasu a zaslouženě zvítězili poměrem 14:5.

Kdo čekal vyrovnanou partii, musel odcházet zklamán, na druhou stranu ale Vítkovice předvedly jeden z nejlepších výkonů za poslední dobu. Po pár úvodních minutách přepnuly na vyšší rychlostní stupeň a ještě do první sirény nasázely soupeři šest zásahů.

Liberec reagoval výměnou gólmana a trochu se mu povedlo zpřesnit hru, vítkovický brankostroj ale pokračoval a ve 35. minutě zvyšoval v přesilové hře Štěpán Kaleta již na 10:0.

Až poté otevřel liberecký účet tohoto zápasu Rozkovec a je sympatické, že Liberec utkání nezabalil a ve třetí třetině se hrála na oko jistě pohledná otevřená partie. Skončila dílčí výhrou hostí 4:3, ovšem na konečné vysoké výhře 14:5 to z pohledu Vítkovic nic změnit nemohlo.

Tomáš Martiník: „Velká spokojenost s vítězstvím a výsledkem utkání. Povedla se nám první třetina, kdy po krátkém vyrovnaném průběhu, jsme v té další části dokázali využívat šance a odskočili jsme na 6:0, v té chvíli jsme hráli dobře jak do útoku, tak do obrany, hráli jsme podle plánu. Do druhé třetiny jsme očekávali, že Liberec zkusí se zápasem něco udělat, což se také stalo, začal být důraznější a rychlejší, my jsme si na to potřebovali zvyknout, respektive přizpůsobit, což se nám po zhruba osmi minutách podařilo, ustáli jsme nějaké šance Liberce a zápas pak prakticky rozhodli, vypracovali jsme si velký náskok. Ve třetí části se zápas prakticky dohrával a soupeř sympaticky hrál až do konce dobře a agresivně, prakticky nejlépe za celý zápas. Hrálo se nahoru-dolů, což nám úplně nevyhovovalo a všechno už jsme nestíhali pokrývat. Nakonec je ale výsledek 14:5, což je super a dobře jsme se naladili na zápas s Tatranem.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC Liberec 14:5
branky: 5. Rostislav Gattnar, 11. Lukáš Hájek, 13. Adam Palčinský, 15. Jan Šebesta, 18. Adam Palčinský, 20. Adam Palčinský, 31. Michal Pažák, 33. Martin Gattnar, 34. Lukáš Hájek, 35. Štěpán Kaleta, 40. Adam Šmíd, 52. Adam Šmíd, 59. Martin Gattnar, 60. Michal Pažák - 38. Patrik Rozkovec, 41. Vojtěch Janeček, 47. Prokop Ferdan, 53. Radek Valeš, 57. Jakub Faksa; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 2:2; využití: 2:1; diváků: 196; zásahy brankářů: Denis Jasiok 17 - Vojtěch Dufek 9, Petr Chlad 9; po třetinách: 6:0, 5:1, 3:4

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok - Pažák, Šebesta, Jankovský, Hatala, Kaleta, Sidunov, Hubálek - Palčinský, Zubek, Matejčík - Šindler, R. Gattnar, Šmíd - Fukala, M. Gattnar, Hájek - Slončík, Galia

FBC Liberec: Dufek (21. Chlad) - Dolejš, Šoltys, Janeček, Kárnik, Stýblo, Valeš - Wiener, Ferdan, Kopecký - Korych, Smutný, Faksa - Machač, Mádlo, Rozkovec - Fišera, Velc, Kučera