Vítkovice se s rokem 2023 rozloučily superligovým vítězstvím nad Pardubicemi.

29. ledna 2024, Michal Dannhofer

Vítkovice - Pardubice 9:3

Jak superligový rok 2023 na Dubině začal, tak také skončil. Rytíři orámovali tento kalendářní rok dvěma výhrami nad Pardubicemi a rok tak zakončí na druhém místě tabulky Livesport Superligy. Navíc další domácí zápas odehrají s Českou Lípou už 4. ledna.

První polovina utkání nebyla příliš výživná, dlužno ale podotknout, že Pardubice pod vedením Martina Zozuláka zaznamenaly určitý herní progres, nicméně na ostatní týmy v soutěži to zatím nestačí.

Ukázalo se to také v tomto zápase, který byl zhruba do poloviny poměrně vyrovnaný a Pardubice mohly jistě pomýšlet třeba na bodový zisk, ovšem od poloviny zápasu už skórovaly jen Vítkovice, konkrétně postupně Matejčík, Fukala, a také Šmíd, který přispěl gólem k porážce svého bývalého týmu.

Ve třetí třetině ještě padly dvě branky a konečné skóre zápasu se tak zastavilo na cifrách 9:3.

Tomáš Martiník: „Vyhráli jsme, a to docela vysokým rozdílem, takže z tohoto pohledu spokojenost. Co se týče výkonu, tak ten byl nic moc. První polovina zápasu byla hodně špatná. Na hřišti se dělo přesně to, co jsme očekávali, že se bude dít, ale nebyli jsme dostatečně silní v obraně, hráli jsme nepřesně, měli kupu ztrát, takže do konce druhé třetiny to bylo výsledkově vyrovnané. Naštěstí na konci druhé třetiny jsme dali nějaké branky a třetí část už byla z naší strany pohlídaná. Nebyl to žádný gólostroj ani smršť, ale zápas jsme dohráli poměrně slušně. Ale chtěli jsme předvést něco víc, takže doufám, že rok 2024 začneme vítězstvím a lepším výkonem.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - SOKOLI Pardubice 9:3
branky: 7. Marek Matejčík, 11. Matyáš Šindler, 18. Štěpán Kaleta, 19. Jan Šebesta, 31. Marek Matejčík, 38. Lukáš Fukala, 39. Adam Šmíd, 44. Jan Šebesta, 59. Adam Palčinský - 6. Marek Viterna, 19. Petr Křinka, 24. Ondřej Hurt; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 248; zásahy brankářů: Denis Jasiok 6 - Matěj Denemark 16; po třetinách: 4:2, 3:1, 2:0

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok - Hubálek, Šebesta, Kaleta, Sidunov, Jankovský, Hatala - Pažák, Zubek, Matejčík - Šindler, R. Gattnar, Šmíd - Fukala, M. Gattnar, Hájek - Palčinský, Slončík, Galia

SOKOLI Pardubice: Denemark - Ďopan, Šimák, Prix, Kaluža, Nezval, Viterma - Pakosta, Klinka, Hurt - Machata, Žáček, Drba - Bína, Drahný, Škoda