Mužský tým otočil ostravské derby a z půdy soupeře přivezl tři body

08. ledna 2024, Michal Dannhofer

Další zápas odehrají muži na Dubině proti Bohemians

Vítkovičtí Rytíři mají za sebou první úspěšný venkovní zápas v kalendářním roce 2024. Po výhře nad Českou Lípou uspěli také v derby proti FBC Ostrava, když napravili špatný vstup do utkání a zvítězili 5:3.

Rytíři byli v derby favoritem, ale na začátku zápasu se ukázalo, že derby prostě favorita nemá. Důsledná domácí obrana totiž pokrývala vítkovické útoky a už ve čtvrté minutě navíc dvakrát udeřilo: prosadili se Pešat s Mikolášem. Postupem času se ale hra vyrovnávala, až Vítkovice převzaly aktivitu.

To se projevilo také na skóre, také Vítkovice se prosadily slepenými góly: srovnali Rostislav Gattnar s Lukášem Fukalou. Ve druhé třetině navíc Vítkovice skóre také otočily, chybu domácí obrany potrestal Sidunov.

Pět minut po začátku třetí třetiny srovnal Friedel a dlouho to vypadalo, že se budou body dělit.

Jenže Vítkovice mají v posledních utkáních žolíka v podobě Adama Palčinského. Ten se dostal do velké šance v čase 55:16 a úspěšně zavěsil, svou misi navíc zakončil gólem do prázdné branky, po kterém Vítkovice zvítězily 5:3.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice  3:5
branky: 4. Lukáš Kučera, 4. Adam Mikoláš, 45. David Friedel - 27. Rostislav Gattnar, 27. Lukáš Fukala, 35. Ondřej Sidunov, 56. Adam Palčinský, 60. Adam Palčinský; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 223; zásahy brankářů: Jan Binder 17 - Denis Jasiok 8; po třetinách: 2:0, 0:3, 1:2

FBC ČPP Ostrava: Binder - Němec, Šulc, Jakubec, Šubert, Friedel, Plum, Hodulík, Strakoš - Pešat, Kučera, Herblich - Mikoláš, Kuczera, Pobořil - Daniš, Chatrný, Bräuer - Košarišťan, Murín

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok - Hubálek, Šebesta, Kaleta, Sidunov, Jankovský, Hatala - Pažák, Zubek, Hájek - Šindler, R. Gattnar, Šmíd - Fukala, M. Gattnar, Matejčík - Palčinský, Galia