Rytířský direkt v Mladé Boleslavi. Vítkovice dostaly na půdě soupeře deset branek a jsou třetí

30. ledna 2024, Michal Dannhofer

Vysoká prohra v Boleslavi

Očekávaný duel mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi Rytířům z Dubiny vůbec nevyšel. Svému velkému rivalovi podlehli 4:10, když jim nevyšla především druhá polovina zápasu. V tabulce Livesport Superligy tak klesli na třetí místo, za svého pondělního soupeře.

Rytíři z Vítkovic jsou již tak trochu pondělním týmem, znovu se totiž v Mladé Boleslavi představili před televizními kamerami. Není ovšem divu, že si kamery ČT Sport si tento duel nenechaly ujít.

V deváté minutě sice otevřel skóre Fukala, ale ještě v průběhu první třetiny otočili skóre Vařecha s Bestou. Ve druhé části se pak naplno projevilo, že Boleslav byla v pondělí lepším týmem: svěřenci hlavního trenéra Joonase Naavy byli aktivnější a po brankách Delonga, Šebka a Besty unikli až do vedení 5:1.

Do konce druhé třetiny se prosadili ještě Fukala, Tomašík a Šmíd a zdálo se, že Boleslav směřuje za výhrou. Naději sice ještě vykřesal kapitán Šebesta, ale následovaly čtyři zásahy Boleslavi, ze kterých dva padly při power play a určily konečné skóre na 10:4 pro Mladou Boleslav.

Tomáš Martiník: „Prohráli jsme, navíc vysoko, takže z tohoto pohledu je to nespokojenost, nemůžeme být s výsledkem spokojeni. Měli jsme dobrý vstup do zápasu a v prvních deseti minutách, poté soupeř převrátil hru na svou stranu ale pořád si myslím, že to bylo vyrovnané. Bohužel na začátku druhé části nám soupeř odskočil, což se pak táhlo celé utkání. Soupeř byl dnes mnohem efektivnější a situace, které si vytvořil nebo nás k nim donutil, tak využil, my nikoliv. Herně to asi bylo vyrovnané, Boleslav byla o něco lepší. Hratelné to bylo do stavu 6:4, bohužel, když jsme se chystali s tím něco udělat, tak jsme dostali gól na 7:4. Zasloužené vítězství Boleslavi, byť my jsme splnili nějaké dílčí věci, ale dobré to od nás nebylo, musíme být lepší.“

Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice  10:4
branky: 10. Jakub Vařecha, 19. Jiří Besta, 22. Daniel Šebek, 23. Adam Delong, 33. Jiří Besta, 37. Milan Tomašík, 53. Jiří Besta, 58. Michal Sládek, 60. Adam Delong, 60. Michal Sládek - 9. Lukáš Fukala, 33. Lukáš Fukala, 37. Adam Šmíd, 53. Jan Šebesta; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 515; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 19 - Lukáš Souček 19; po třetinách: 2:1, 4:2, 4:1

Předvýběr.CZ Florbal MB: Bauer - Suchánek, Zakonov, Besta, Punčochář, Gruber, Zoufalý, Eliáš, Feigl - Tomašík, Šebek, Tokoš - Beneš, Vařecha, Delong - Gašparík, Bína, Sládek - Bergman

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Kaleta, Sidunov, Hubálek, Šebesta, Jankovský, Hatala, Pažák - Šindler, R. Gattnar, Šmíd - Fukala, M. Gattnar, Hájek - Palčinský, Zubek, Galia - Slončík