Florbalové představení pro Vítkovice. Porazily Tatran 11:6

19. února 2024, Michal Dannhofer

Děkujeme fanouškům za skvělou podporu

Rytíři jsou zpět ve hře o vítězství v základní části. V dalším skvělém představení na vyprodané Dubině porazili Tatran Střešovice vysoko 11:6 a pořádně zamotali situaci na vrcholu pelotonu, společně s Bohemians, kteří naopak porazili Mladou Boleslav.

Na Dubině bylo znovu vyprodáno, což je v tomto ročníku záruka kvalitní florbalové zábavy. Utkání mezi Vítkovicemi a Tatranem nabídlo v průběhu prvních dvou třetin relativně ofenzivní bitvu, přitom s důrazem na defenzivní činnost obou týmů. Oba týmy se střídaly ve vedení a po čtyřiceti minutách se šlo do kabin za stavu 4:4.

Klíčový pátý gól daly jako první Vítkovice, které předtím ustály oslabení. Následovala v rychlém sledu šestá branka a Vítkovice byly rázem všude. Tatranu naopak nepomohla ani power play, při které inkasoval, ačkoliv jí zkusil poprvé zhruba 11 minut před koncem.

Vítkovice tak nakonec ve florbalovém představení vyhrály 11:6 a vyslaly před play off jasný vzkaz.

Tomáš Martiník: „Je to super, vyhráli jsme a jsme spokojení jak s výhrou, tak s výkonem, jakým jsme k tomu došli. První dvě třetiny byly vyrovnané, my jsme hráli tak, jak jsme chtěli, soupeře jsme nepouštěli do žádných extrémních akcí, bylo to vyrovnané, ačkoliv je síla soupeře velká. Na začátku třetí třetiny přišel klíčový moment, ubránili jsme oslabení a dali jsme gól na 5:4, od té doby jsme se dostali do dobrého laufu a po brance na 6:4 jsme začali věřit tomu, že zápas vyhrajeme a na hřišti to tak vypadalo. Byla to euforie a snaha to dokázat. Co se týče power play, tak jsme něco dali, něco dostali. Neměli jsme teď ideální období, takže uvidíme, kam nás to posune. Velká spokojenost, pro nás dobré sebevědomí před play off, věřím, že jsme ukázali, že když budeme makat, tak to bude ladit.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - ESA logistika Tatran Střešovice 11:6
branky: 17. Rostislav Gattnar, 18. Martin Gattnar, 22. Martin Gattnar, 32. Adam Zubek, 45. Adam Zubek, 50. Lukáš Fukala, 50. Adam Šmíd, 51. Rostislav Gattnar, 53. Rostislav Gattnar, 54. Rostislav Gattnar, 60. Martin Gattnar - 11. Martin Šindelář, 19. Tomáš Hanák, 30. Milan Meliš, 33. Martin Šindelář, 53. Matěj Havlas, 53. Martin Šindelář; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 589; zásahy brankářů: Denis Jasiok 15 - Tomáš Jurco 17; po třetinách: 2:2, 2:2, 7:2

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok - Kaleta, Sidunov, Hubálek, Šebesta, Jankovský, Hatala, Vít - Šindler, R. Gattnar, Šmíd - Fukala, M Gattnar, Matejčík - Palčinský, Zubek, Hájek - Slončík, Galia

Tatran Střešovice: Jurco - Meliš, Kisugite, Kučera, Vavroušek, Tlapák, Sedláček, Eliáš - Beneš, Havlas, Hanák - Kolísko, Šindelář, Kreysa - Čelakovský, Boček, Šimek - Sádlo