Klidný vstup do roku 2024. Rytířky porazily na domácí půdě Bulldogs poměrem 5:1

08. ledna 2024, Michal Dannhofer

Další zápas odehrají ženy v Liberci

Vítkovické Rytířky mají za sebou úspěšný vstup do kalendářního roku 2024. Na Dubině si v exponovaném utkání poradily s florbalistkami Bulldogs Brno poměrem 5:1. S ohledem na výsledek zápasu FBC Ostrava – Chodov pak jsou na prvním místě tabulky ČEZ Extraligy s náskokem dvou bodů na FBC a hned šesti, se zápasem k dobru, proti Chodovu.

Vítkovicím se povedl vstup do utkání, v osmé minutě vedly už 2:0 po brankách Maroszové a Kubalčíkové. Následně přišlo z hole Nesnídalové, která vstřelila první branku v extraligové kariéře. Následovalo zhruba pět minut, ve kterých byl tým Bulldogs výrazně lepší, v konečném účtování se jednalo o jedinou pasáž zápasu, ve které byl soupeř lepší.

Ve druhé části Vítkovice přidaly tři branky a utkání definitivně rozhodly. Další jejich akce zastavila gólmanka Karolína Krištofová, ještě v minulé sezóně členka týmu Rytířek. Do utkání zasáhly také obě vítkovické gólmanky, Nikolu Příleskou totiž v polovině utkání ze zdravotních důvodů nahradila Viktorie Karasová.

Ta ve své polovině zápasu neinkasovala a udržela čisté konto. Ve třetí třetině už branka nepadla a zápas tak skončil výsledkem 5:1 pro Vítkovice.

Mgr. Jiří Velecký: „Hodnocení je pozitivní. Vyhráli jsme, dalo by se říci, že v poklidu. Byl to první zápas, který jsme měli po vánoční pauze a psychicky jsme si odpočinuli. Bylo vidět, že určité zápasové návyky nám chyběly, ale na první zápas po pauze dobré, jsme spokojeni.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - Bulldogs Brno 5:1
branky: 4. Vendula Maroszová, 8. Nela Kubalčíková, 22. Vendula Maroszová, 28. Jessica Kabelková, 39. Simona Grāpēna - 9. Natálie Nesnídalová; rozhodčí: Tomáš Fuciman - Jan Galuszka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 73; zásahy brankářů: Nikola Příleská 2, Viktorie Karasová 6 - Karolína Krištofová 28; po třetinách: 2:1, 3:0, 0:0

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská (30. Karasová) - Smetanová, Staňková, Willmannová, Lenfeldová, Kubalčíková, Matýsková, Částečková, Gajdošová - Kubečková, Seevaldová, Grapena - Šponiarová, Hyršová, Maroszová - Sikorová, Kabelková, Niki Kalábová - Natali Kalábová

itelligence Bulldogs Brno: Krištofová - Machálková, Pospíšilová, Sigmundová, Nesnídalová, Stará, Koláčková - Vlčková, Lukášová, A. Brucháčková - Bolfová, Žáková, Pešková - Černá, Jirková, Garguláková - E. Brucháčková