Rytířky zvládly výjezd na nebezpečnou půdu Třince a vysoko zvítězily

29. ledna 2024, Michal Dannhofer

Výhra 15:3 potěšila

Vítkovické Rytířky zvládly utkání na nebezpečné půdě v Třinci a z nejkratšího výjezdu v rámci ČEZ Extraligy, při kterém musí opustit hranice Ostravy, si přivezly pohodlnou výhru 15:3.

Před třineckým publikem se nehraje žádnému týmu snadno, o čemž se nejvíce přesvědčil Tatran Střešovice, ale trápily se také týmy Chodova nebo FBC Ostrava. Naopak Vítkovice ukázaly, že se zápasy proti papírově slabším soupeřům problémy nemají.

Od začátku byly totiž aktivní, vytvářely si množství šancí a postupně navyšovaly skóre. To otevřela v deváté minutě Husková a už po první třetině vedly Vítkovice 6:0, asistenci si připsala také brankářka Nikola Příleská.

Ve druhé třetině nastolený trend pokračoval, Vítkovice přidaly dalších šest zásahů, třinecký gólový účet pak povedenou rozehrávkou otevřela Klára Hrobařová, která v Třinci hostuje právě z Vítkovic.

Ve třetí třetině tempo zápasu trochu opadlo a utkání se i s ohledem na rozhodnuté skóre vlastně jen dohrávalo. Vítkovice zapsaly dílčí výhru 3:2 a celkově v Třinci zvítězily poměrem 15:3.

Ohlasy po zápase

Denisa Ferenčíková: „Zápas hodnotím pozitivně, myslím si, že jsme jej odehráli dobře do útoku a dali hodně gólů. Soupeř měl pár brejkových situací, které jsme eliminovali. Škoda je tří branek, které jsme obdrželi, myslím si, že to mohlo skončit s čistým kontem. Celkově jsme ale s hrou spokojeni a děkujeme divákům za super atmosféru.“

Branky a nahrávky

FBC Intevo Třinec - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:15
branky: 35. Klára Hrobařová, 46. Kateřina Macigová, 56. Petra Bieleszová - 9. Barbora Husková, 14. Simona Grāpēna, 15. Michaela Kubečková, 15. Eliška Planková, 18. Michaela Šponiarová, 20. Michaela Kubečková, 27. Adéla Částečková, 30. Michaela Kubečková, 33. Barbora Husková, 37. Eliška Planková, 39. Michaela Kubečková, 39. Vendula Maroszová, 44. Denisa Hyršová, 50. Vendula Maroszová, 55. Šárka Staňková; rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 241; po třetinách: 0:6, 1:6, 2:3

FBC Intevo Třinec: Szwanczarová (41. Šteglíková) - Blechová, Kociánová, Gawryšová, Hrobařová, Mieszek, Zelena, Blažková - Šibrová, Sovadinová, Mišúnová - Podsedníková, Portešová, Martynková - Bieleszová, Zoubková, Macigová - Kantorková, Böhmová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Willmannová, Matýsková, Staňková, Matýsková, Hyršová, Gajdošová - Sikorová, Kabelková, Grapena - Kubečková, Seevaldová, Husková - Šponiarová, Planková, Maroszová