Vítkovice porazily Znojmo a na dálku vyzvaly Chodov

19. února 2024, Michal Dannhofer

21:0 je vysoká výhra

Utkání mezi Vítkovicemi a Znojmem nabídlo očekávanou podívanou. Od začátku zápasu dominovaly domácí hráčky, které od deváté minuty soustředěně navyšovaly náskok a budovaly vysoký rozdíl ve skóre.

Z hostujícího týmu zaslouží uznání gólmanka Šplíchalová, která celý zápas statečně čelila výpadům vítkovické obrany a zastavila několik vyložených šancí Vítkovic. V navyšování skóre byla aktivní především slovenská útočnice Michaela Šponiarová, která zatížila konto soupeře sedmi góly a byla po zásluze vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu.

Vítkovice tak splnily krok k tomu, aby vyvinuly tlak na Chodov, ten ale v první zkoušce rovněž uspěl a porazil Bohemians 15:4.

Denisa Ferenčíková:„Hodnocení zápasu je jednoznačně pozitivní, myslím si, že celý zápas se odehrál v naší režii. Holky si dobře zastřílely, předvedly pěkné kombinace, byly vidět věci, které v tréninku trénujeme. Teď musíme jenom čekat, jak dopadne zbytek soutěže. Už se těšíme na play off.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - TJ Znojmo LAUFEN CZ 21:0
branky: 9. Michaela Šponiarová, 9. Eliška Planková, 12. Denisa Hyršová, 18. Sára Seevaldová, 19. Michaela Šponiarová, 25. Michaela Šponiarová, 28. Simona Grāpēna, 29. Michaela Kubečková, 32. Barbora Husková, 33. Michaela Šponiarová, 35. Michaela Šponiarová, 36. Barbora Husková, 37. Vendula Maroszová, 39. Michaela Šponiarová, 40. Nela Kubalčíková, 42. Sára Seevaldová, 48. Barbora Husková, 49. Markéta Lenfeldová, 50. Nela Kubalčíková, 52. Michaela Šponiarová, 56. Simona Grāpēna; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 0:3; využití: 3:0; diváků: 77; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 9 - Veronika Šplíchalová 46; po třetinách: 5:0, 10:0, 6:0

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Kubalčíková, Matýsková, Staňková, Smetanová, Willmannová, Lenfeldová, Částečková, Gajdošová - Sikorová, Hyršová, Grapena - Kubečková, Seevaldová, Husková - Šponiarová, Planková, Maroszová

TJ Znojmo: Šplíchalová - Tesaříková, Cihlářová, Filáková, Eliášová - Smutná, Bartušková, Procházková - Nečasová, Brančová, Houšťová - Reischlová, Nováková