Vítězná série pokračuje! Rytíři dali Buldokům 11 branek a letí tabulkou

15. října 2024, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice - Bulldogs Brno 11:1

Třetí utkání v rychlém sledu a třetí vítězství. Po výhrách nad Mladou Boleslaví a Českou Lípou zvítězili Rytíři také v dohrávce 1. kola Livesport Superligy nad Bulldogs Brno. Nováčkovi soutěže dali jedenáct branek a po výhře se vyšvihli už na čtvrté místo tabulky.

Původně měli Rytíři přivítat Bulldogs Brno v Livesport Superlize v rámci úvodního kola nejvyšší soutěže, kvůli povodňové situaci se ale duel odehrál zhruba o měsíc později, kdy za sebou Buldoci měli již tři utkání, ve kterých nebodovali a do zápasu šli s vědomím, že Karlovým Varům a Chodovu se to již povedlo, byli tak jediným týmem s nulou.

A ta na jejich kontě zůstala také po zápasu proti Rytířům. Vítkovice se totiž ukázaly nad síly nováčka, který byl od začátku poměrně pasivní a byť si občas dokázal vytvořit útočnou příležitost, tak jeho mířidla nebyla úplně seřízena.

Už v první třetině tak Vítkovice daly dvě branky, zlom přišel ve druhé polovině druhé třetiny, kdy na Matulovo snížení reagovali Pažák s Fukalou a vzali soupeři vítr z plachet.

To se projevilo ve třetí třetině, kdy Vítkovice dominovaly a nastřílely šest branek. Celkově tak zvítězily 11:1 a po reprezentační pauze se představí na hřišti pražské Sparty.

Lukáš Hrubý „Pro nás se jednalo o druhý zápas ve dvou dnech a kluci k tomu přistoupili zodpovědně. Myslím si, že jsme celé utkání měli pod kontrolou, takže spokojenost.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - Bulldogs Brno 11:1
branky: 2. Marek Bräuer, 12. Adam Palčinský, 22. Jakub Vít, 29. Michal Pažák, 35. Lukáš Fukala, 41. Rostislav Gattnar, 47. Matyáš Šindler, 47. David Slončík, 48. Adam Zubek, 58. Marek Bräuer, 60. Valtteri Molkka - 27. Jakub Matula; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 127; zásahy brankářů: Adam Kohút 16 - Jakub Haltmar 23; po třetinách: 2:0, 3:1, 6:0

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kohút - Šmerda, Sidunov, Vít, Šebesta, Pažák, Jankovský, Gabriel - Šindler, Gattnar, Molkka - Šmíd, Slončík, Bräuer - Fukala, Zubek, Palčinský - Szemla, Sitora

itelligence Bulldogs Brno: Haltmar - Zemánek, Zukal, Vaverčák, Gregr, Veselovský, Marek, Mazáč - Matura, Kučera, Kladivo - Valachovič, Kalousek, Svatoň - Vágner, Pařenica, Sedmera - Vidaillac, Novák