První domácí vítězství. Rytíři porazili 8:5 nepříjemného soupeře z České Lípy

14. října 2024, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:5

Na první venkovní vítězství v Mladé Boleslavi navázali Rytíři dalším cenným skalpem s Českou Lípou, při domácí premiéře v tomto superligovém ročníku. V azylu sportovní haly na Varenské ulici totiž porazili Českou Lípu 8:5.

Česká Lípa sice mohla historicky mít pověst týmu, se kterým se nehrají pěkné florbalové zápasy, v Ostravě a v celé sezóně to zatím neplatí. Posílený tým najednou nabízí zajímavou směsici hráčů, což se projevilo také na hřišti.

První polovina zápasu se nesla ve znamení velkého boje, oba týmy se navzájem nepouštěly do více než jednobrankového vedení a ve 25. minutě platil stav 3:3, který plně odpovídal ofenzivnímu nasazení obou celků, přičemž klíčové slovo měli často brankáři Dvořák s Kohútem.

Ve druhé polovině druhé třetiny ale Vítkovicím vyšlo momentum, Zubek, Šindler a Fukala dali tři branky, což nakonec položilo základ vítězství. To se sice otřáslo při dvou využitých přesilových hrách soupeře, ale poslední slovo měl nakonec ve formě hrající Palčinský.

Vítkovice tak porazily Českou Lípu 8:5 a už v pondělí je čeká další utkání proti Bulldogs Brno.

Lukáš Hrubý: „Myslím si, že jsme zápas měli relativně pod kontrolou, Českou Lípu jsme párkrát pustili do brejkových situací, které jsme si ale zavinili sami naší nedůsledností nebo ztrátou míčku. Ale obecně hra v útočném pásmu i v obraně byla dobrá, takže si myslím, že to jsou zasloužené tři body.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:5
branky: 8. Valtteri Molkka, 18. David Slončík, 25. Adam Šmíd, 31. Adam Zubek, 32. Matyáš Šindler, 38. Lukáš Fukala, 53. Lukáš Fukala, 55. Adam Palčinský - 7. Václav Vavruška, 11. Radek Krajcigr, 25. Radek Krajcigr, 45. Radim Křenek, 52. Jakub Bína; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 2:2; využití: 1:2; diváků: 115; zásahy brankářů: Adam Kohút 13 - Jan Dvořák 20; po třetinách: 2:2, 4:1, 2:2

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kohút - Šmerda, Sidunov, Vít, Šebesta, Pažák, Jankovský, Gabriel - Šindler, Gattnar, Molkka - Šmíd, Slončík, Bräuer - Fukala, Zubek, Palčinský - Szemla, Sitora

FBC Česká Lípa: Dvořák - Stárek, Křenek, Štěrba, Slaný, Šedivý, Mlejnek - Bína, Pekárek, Krajcigr - Kopič, Pšenička, Vavruška - Seibert, Škoda, Hurt - Dzierža, Jirsa