Rytířky v derby klopýtly a podlehly FBC Ostrava těsně 1:2

13. října 2024, Michal Dannhofer

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:1

Rytířky z Vítkovic si ve čtvrtém soutěžním utkání této sezony zapsaly první porážku, když na půdě soupeře podlehly FBC Ostrava v derby poměrem 1:2. Jedinou úspěšnou střelkyní byla kapitánka týmu Sára Seevaldová.

První letošní derby v ČEZ Extralize žen nabídlo na palubovce obrázek hry typický pro souboj obou týmů v domácím prostředí FBC Ostrava.

Hrál se poměrně defenzivní florbal, oba týmy hledaly skuliny v obranné činnosti toho druhého a dlužno podotknout, že FBC se zdálo býti o krůček lepším týmem. To se projevilo také ve skóre, které otevřela ve 12. minutě Bačová. Skóre mohla narůstat, ale na obou stranách se činily brankářky, za Vítkovice Nikola Příleská.

První polovina druhé třetiny byla z pohledu Vítkovic herně nejpovedenější, stáhly herní manko a zásluhou tvrdé práce kapitánky Seevaldové vyrovnaly. Na další gól se čekalo zhruba 25 herních minut, během kterých branka nepadla, nicméně oba týmy předvedly několik zajímavých ofenzivních aktivit a utkání se poté, co se trochu méně přestalo dbát na defenzivní činnost, muselo líbit.

Poslední slovo měla na začátku 54. minuty znovu Bačová. Vítkovicím nepomohla ani delší power play a poprvé v sezóně zakusily hořkost porážky. Nyní na Rytířky čeká náročný program, který otevírají pondělní dohrávkou proti Třinci.

Ohlasy po zápase

Denisa Ferenčíková: „Byl to vcelku divný zápas, padly jen tři góly. Za mě dnes slabá ofenzíva, moc jsme toho vepředu nepředvedli. Dva góly nejsou mnoho, ale v útoku jsme neměli dobré pasáže, měli jsme málo šancí a neuměli jsme se prosadit.“

Branky a nahrávky

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:1
branky: 12. Pavlína Bačová, 54. Pavlína Bačová - 29. Sára Seevaldová; rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 203; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 14 - Nikola Příleská 13; po třetinách: 1:0, 0:1, 1:0

FBC ČPP Ostrava: Drbalová - Sigmundová, Golombová, P. Hudáková, Včelná, Keberlová, Bínová - Pudišová, Kytlicová, Bačová - Kotzurová, Wojcik, Červenková - Gajdečková, Gradzka, Adéla Feiková - Vojtěšková, K. Hudáková, Aneta Feiková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Beránková, Lenfeldová, Kubalčíková, Matýsková, Smetanová, Kangas - Maroszová, Kabelková, Horčičková - Rybičková, Seevaldová, Sikorová - Natali Kalábová, Drzymala, Niki Kalábová - Klvačová, Zagórska, Gajdošová