Úspěšný konec těžkého týdne. Rytířky daly Židenicím devět branek

Včera, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice - K1 Florbal Židenice 9:1

Čtyři zápasy během jediného týdne, to je standardní program spíše týmů v NHL, úspěšně jej ale za sebou mají také Rytířky z Vítkovic. Postupně zvládly porazit Třinec, Hradec Králové, Dobrušku a naposledy Židenice, které doma v kombinované sestavě přehrály vysoko 9:1.

Náročný program přiměl trenérský štáb ke změnám v sestavě a do hry se tak dostaly hráčky, které na svou příležitost v mnoha případech čekaly. A potěšující je, že se jim dařilo, protože už v deváté minutě otevřela skóre Gajdošová, následovala nádherná rána Drzymaly, která rozvlnila branku Kratochvílové. Na tři nula pak upravila Veronika Rybičková.

Další tři branky daly Vítkovice také ve druhé třetině, kdy už postupně zapojovaly také hráčky, které v původní zápasové sestavě nefigurovaly, respektive odpočívaly díky náročnému zápasovému programu.

Utkání, na rozdíl například od duelu v Dobrušce nemělo takový herní spád, Židenice přesto občas donutily brankářku Viktorii Karasovou k předvedení zajímavého zákroku. Jediného úspěchu se dočkaly ve 48. minutě, kdy se střelou ze střední vzdálenosti prosadila Zavadilová.

Utkání pak Rytířky v poklidu dovedly do vítězného konce poměrem 9:1.

Nyní čeká Rytířky kratší pauza a volný víkend, v dalším utkání se představí v pondělí 28. října před domácím publikem, kdy přivítají Olomouc.

Ohlasy po zápase

Denisa Ferenčíková: „Myslím si, že jsme v utkání měli pěkné momenty. Bylo to pro nás náročné tím, že jsme hráli třetí zápas ve třech dnech. Otočili jsme sestavu a zahrály si všechny holky a objevili jsme nové vazby. Jsem ráda za to, že se nám podařilo dát devět branek, obecně že to bylo utkání bohatší na góly. Škoda toho jednoho inkasovaného, ale Židenice si to zasloužily a my už se těšíme na další zápas.“

Branky a nahrávky

1. SC TEMPISH Vítkovice - K1 Florbal Židenice 9:1
branky: 9. Blanka Gajdošová, 13. Daria Drzymala, 18. Veronika Rybičková, 22. Vendula Beránková, 28. Nela Sikorová, 36. Jessica Kabelková, 39. Jessica Kabelková, 44. Sára Seevaldová, 46. Blanka Gajdošová - 48. Kateřina Zavadilová; rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 62; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 12 - Anna Kratochvílová 18; po třetinách: 3:0, 4:0, 2:1

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Kubalčíková, Smetanová, Částečková, Matýsková, Lenfeldová, Kangas, Beránková - Rybičková, Seevaldová, Sikorová - Klvačová, Gajdošová, Maroszová - Kabelková, Drzymala, Natali Kalábová, Niki Kalábová, Horčičková

K1 Florbal Židenice: Kratochvílová - Nečasová, Žampachová, Muselíková, Jančová, Hřebíčková, Ponížilová - Králová, Čizmárová, Janečková - Václavíková, M. Jahodová, Fuchsová - Zavadilová, Kasal, Zimolová - Zemánková, K. Jahodová